A Magyar Filmdíj jelöltjei - DOKUMENTUM
Budapest, 2018. február 11., vasárnap (MTI) - A Magyar Filmakadémia Egyesület vasárnap este nyilvánosságra hozta, hogy tagjai titkos szavazással mely filmeket és mely alkotókat jelölték a Magyar Filmdíjra. A 23 kategória nyerteseinek március 11-én adják majd át a díjakat.
Az alábbiakban közöljük a jelöltek teljes listáját, amelyet az
egyesület juttatott el az MTI-hez.
LEGJOBB JÁTÉKFILM
1945, rendező: Török Ferenc, producerek: Angelusz Iván, Reich
Péter, Török Ferenc
Aurora Borealis - Északi fény, rendező: Mészáros Márta,
producere): Major István, Gül Togay
A Viszkis, rendező: Antal Nimród, producerek: Hutlassa Tamás,
Hutlassa Barnabás
Kincsem, rendező: Herendi Gábor, producerek: Hutlassa Tamás,
Herendi Gábor
Testről és lélekről, rendező: Enyedi Ildikó, producerek: Mécs
Mónika, Muhi András, Mesterházy Ernő
LEGJOBB TÉVÉFILM
Árulók, rendező: Fazakas Péter
Csandra Szekere, rendező: Vitézy László
Egy szerelem gasztronómiája, rendező: Madarász Isti
Utolsó adás, rendező: Kovács Patrik
LEGJOBB DOKUMENTUMFILM
Egy nő fogságban, rendező: Tuza-Ritter Bernadett
Elhallgatott zenekarok a 60-as, 70-es évekből, rendező:
Kisfaludy András
Granny Project, rendező: Révész Bálint
ULTRA, rendező: Simonyi Balázs
Visszahúz a múlt - Ember Judit portréja - rendező: Dér Asia
LEGJOBB KISJÁTÉKFILM
A Kockaember, rendező: Dombrovszky Linda
Asszó, rendező: Fekete Tamás
Cinematographer, rendező: Novák Emil
Földiek, rendező: Freund Ádám
Zabigyerek, rendező: Kölcsey Levente
LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM
A kozmosz nagykövetei, rendező: Klingl Béla
Albrecht Dürer rinocérosza, rendező: Orosz István; Horkay István
Egy komisz kislány naplója - 2.epizód: Mr.Barnum cirkusza,
rendező: Gyulai Líviusz
Janó Manó és az elveszett harmatcseppek, rendező: Miklósy
Zoltán, Herkó Attila
WireLess, rendező: Pataki Szandra
LEGJOBB RENDEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről
Mundruczó Kornél / Jupiter Holdja
Török Ferenc / 1945
Vranik Roland / Az Állampolgár
LEGJOBB FORGATÓKÖNYV - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Antal Nimród / A Viszkis
Enyedi Ildikó / Testről és lélekről
Szabó Iván, Vranik Roland / Az Állampolgár
Szántó T. Gábor, Török Ferenc / 1945
Szekér András / Budapest Noir
LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Balsai Móni / Jupiter Holdja
Borbély Alexandra / Testről és lélekről
Máhr Ági / Az Állampolgár
Petrik Andrea / Kincsem
Tóth Ildikó / Aurora Borealis - Északi fény
LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ- JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Jéger Zsombor / Jupiter Holdja
Morcsányi Géza /Testről és lélekről
Nagy Ervin / Kincsem
Rudolf Péter / 1945
Terhes Sándor / OUT-Kihűlés
LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Békés Itala / Testről és lélekről
Kováts Adél / Budapest Noir
Nagy Mari / 1945
Tenki Réka / Testről és lélekről
Trokán Anna / Szeretföld
LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Jordán Tamás / Testről és lélekről
Keresztes Tamás / Kincsem
Kovács Lehel / Kincsem
Mészáros Máté / Jupiter Holdja
Znamenák István / Az Állampolgár
LEGJOBB VÁGÓ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Barsi Béla / 1945
Király István, Mózes István / Kincsem
Kovács Zoltán / A Viszkis
Mógor Ágnes / Brazilok
Szalai Károly / Testről és lélekről
LEGJOBB HANGMESTER - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Balázs Gábor / Kincsem
Balázs Gábor / A Viszkis
Beke Tamás, Péterffy Máté, Székely Tamás / Aurora Borealis -
Északi fény
Lukács Péter Benjámin, Székely Tamás / Testről és lélekről
Zányi Tamás / 1945
LEGJOBB OPERATŐR - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Herbai Máté / Testről és lélekről
Piotr Sobocinski Jr. / Aurora Borealis - Északi fény
Ragályi Elemér / 1945
Rév Marcell / Jupiter Holdja
Szatmári Péter / A Viszkis
LEGJOBB ZENESZERZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Jed Kurzel / Jupiter Holdja
Kovács Márton / Hetedik alabárdos
Pacsay Attila / Budapest Noir
Szemző Tibor / 1945
Szirtes Edina Mókus / Szeretföld
LEGJOBB JELMEZ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Bárdosi Ibolya / Kincsem
Breckl János / A Viszkis
Flesch Andrea / Budapest Noir
Juristovszky Sosa / 1945
Lengyel Rita és Kemenesi Tünde / Brazilok
LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZŐ - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Ágh Márton / Jupiter Holdja
Hujber Balázs / A Viszkis
Láng Imola / Testről és lélekről
Rajk László / 1945
Valcz Gábor / Brazilok
LEGJOBB MASZKMESTER (VEZETŐ SMINKES) - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről
Színek Klári,Tesner Anna / 1945
Tesner Anna, Halász Judit, Görgényi Réka / Budapest Noir
LEGJOBB SMINK - JÁTÉKFILM KATEGÓRIA
Fekete Rita, Makk Ildi, Jónás Kata / Kincsem
Koltai Nóra / Jupiter Holdja
Kozma Éva / Aurora Borealis - Északi fény
Petrilla Orsolya / Testről és lélekről
Színek Klári, Tesner Anna / 1945
LEGJOBB FORGATÓKÖNYV- TÉVÉFILM KATEGÓRIA
Hegedűs Bálint / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Köbli Norbert / Árulók
Sz.Szabó István, Vitézy László / Csandra Szekere
LEGJOBB RENDEZŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA
Fazakas Péter / Árulók
Madarász Isti / Egy szerelem gasztronómiája
Kovács Patrik / Utolsó adás
Vitézy László / Csandra Szekere
LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA
Adorjáni Bálint / Csandra Szekere
Bereczki Zoltán / Egy szerelem gasztronómiája
Hegedűs D. Géza / Árulók
Héger Tibor / Utolsó adás
LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ - TÉVÉFILM KATEGÓRIA
Balla Eszter / Egy szerelem gasztronómiája
Danis Lídia / Csandra Szekere
Dobos Kata / Utolsó adás
Sztarenki Dóra / Árulók
Tenki Réka / Csandra Szekere