Női kosárlabda NB I - Elvette a Sopron a Szekszárd pályaelőnyét

Szekszárd/Budapest, 2017. április 25., kedd (MTI) - A címvédő Sopron 61-45-re győzött a Szekszárd otthonában a női kosárlabda NB I döntőjének keddi első mérkőzésén.
    Döntő, 1. mérkőzés:

Atomerőmű KSC Szekszárd-UNIQA Sopron 45-61 (12-20, 13-16, 8-10, 12-15)

----------------------------------------------------------------------

a legjobb dobók: Lisec 15, Erkic, Theodorean 7-7, illetve Johnson 15, George, Fegyverneky 9-9

A Szekszárd a Cegléd, míg a Sopron a Győr legyőzésével jutott be a bajnoki döntőbe. A két csapat egymás elleni alapszakasz-mérkőzésein mindkét alkalommal húsz pontnál is nagyobb arányú hazai győzelem született.

A finálét az elmúlt két évben győztes, sokkal rutinosabb döntőzőnek számító Sopron kezdte jobban: elsősorban Shenise Johnson kosaraival épített ki 11 pontos előnyt a nagyszünetig a Magyar Kupa idei győztese.

A második félidőben még keményebben védekeztek a csapatok, a Szekszárd nagyon rossz százalékkal dobta a hárompontosokat (21 kísérletéből mindössze kettő volt sikeres), és bár Johnsont két technikai hibával a negyedik negyed közepén az öltözőbe küldték, semmi nem veszélyeztette a vendégek magabiztos győzelmét.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését pénteken játsszák Sopronban.