Érdi Mária továbbra is vezet a vitorlázók olimpiai tesztversenyén

Enosima, 2019. augusztus 18., vasárnap (MTI) - Érdi Mária a második versenynap után is vezeti a női Laser Radial hajóosztály olimpiai tesztversenyét Enosimában, a jövő évi tokiói ötkarikás játékok sportági viadalainak színhelyén.
    Az ifjúsági világ- és Európa-bajnok vitorlásversenyző azok után, hogy az első napot egy első és egy második helyezéssel zárta, a harmadik futamban 35. lett, ám mivel ez az eredménye egyelőre kiesik az összetettből, ott továbbra is vezet. "Nem volt szerencsém, nagyon gyenge szélben bonyolították le az egyetlen futamot a második versenynapon, ráadásul sárga lapos figyelmeztetést is kaptam" - nyilatkozta az olimpiai kvótás Érdi Mária a sportoló médiacsapata által küldött hírlevélben. Vasárnap a tervezett két futamból csak az egyiket rendezték meg. Az olimpiai tesztversenyt - amely éremfutammal zárul majd - 10 futamosra tervezték.