HIBAIGAZÍTÁS - Női kosárlabda Európa Kupa - A Szekszárd hatpontos előnyt szerzett

Budapest, 2019. február 15., péntek (MTI) - Felhívjuk felhasználóink figyelmét, hogy a február 13-án 20:20 órakor kiadott, Női kosárlabda Európa Kupa - A Szekszárd hatpontos előnyt szerzett című anyagunkban a legjobb dobók helyesen:
    McCall 19, Bishop 16, Dojkic 14

Felhívjuk tisztelt felhasználóink figyelmét, hogy a hitelesség érdekében a javításokat hajtsák végre a felhasznált anyagon!

JAVÍTOTT VÁLTOZAT - Női kosárlabda Európa Kupa - A Szekszárd hatpontos előnyt szerzett

Szekszárd, 2019. február 13., szerda (MTI) - A Szekszárd otthon 79-73-ra legyőzte a spanyol Girona csapatát szerdán a női kosárlabda Európa Kupa negyeddöntőbe jutásért rendezett párharcának első mérkőzésén.

Eredmény:

Női EK, negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Girona (spanyol) 79-73 (23-21, 16-18, 18-19, 22-15)

-------------------------------------------------------------------

a magyar csapat legjobb dobói: McCall 19, Bishop 16, Dojkic 14

Zeljko Djokic együttese öt győzelemmel és egy vereséggel zárta a csoportkört, majd a kieséses szakasz első körében a lengyel Bydgoszcz csapatát búcsúztatta.

A két együttes egy rövid periódust leszámítva - amikor is a második negyedben nyolc ponttal elhúztak a magyarok - fej fej mellett haladt egymással. Az utolsó fél percben a Szekszárd elsősorban a mindössze húszesztendős Studer Ágnes öt pontjának köszönhetően fordította magára javára az összecsapást.

A visszavágót jövő szerdán 20.15-től rendezik.

A négy párharc győzteseihez négy gárda csatlakozik az Euroligából, így alakul ki a negyeddöntő mezőnye.